alissa

alissa
alissa

W ramach Agencji Artystycznej „Alissa” od 1991 roku prowadzę teatr, łączący w sobie pracę aktorów z lalką i występy w żywym planie. Nasz teatr zajmuje się przygotowywaniem i wystawianiem autorskich przedstawień dla najmłodszych widzów. Od lat jeździmy z naszymi programami do dzieci: do przedszkoli, szkół, ośrodków i domów kultury, i wszędzie tam, gdzie są dzieci lubiące teatr, albo dopiero chcące go poznać. W takiej działalności się specjalizujemy i taki teatr bardzo lubimy tworzyć.

Nasz teatr kontynuuje sposób propagowania kultury teatralnej, opracowany i popularyzowany przez znaną i uznaną w środowisku Jolantę Gall-Michalewicz oraz nieocenionego i oddanego sprawie teatru kompozytora i pianistę Zbigniewa Rymarza. Oboje oni byli twórcami, cieszącego się w przeszłości niezwykłą popularnością, teatrzyku „Wiercipięta”.

Nasze kameralne przedstawienia są oparte na pracy lalkarzy oraz aktorów żywego planu. Obieramy różne formy po to, by w sposób atrakcyjny dla dziecięcego odbiorcy przekazywać ciekawe, absorbujące ich uwagę opowieści. W inscenizowanych przez nas bajkach chodzi nie tylko o zabawę, ale również o ważne – choć często drobne – sprawy, którymi dzieci żyją na co dzień.

alissa alissa alissa